Menu Close

Smurto prieš vaikus prevencija: rekomendacijos specialistams, tėvams ir vaikams

lapkričio 18 d. pasaulyje minima Seksualinės prievartos prieš vaikus prevencijos diena, lapkričio 19 d. – Smurto prieš vaikus prevencijos diena, o lapkričio 20-ąją – Vaiko teisių diena.

Siekiant apsaugoti vaikus, svarbiausias vaidmuo tenka suaugusiems – tėvai ir specialistai gali labai prisidėti, kad smurto atvejų sumažėtų. Itin svarbu, kad vaikai ir paaugliai žinotų, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos, susidūrus su netinkamu elgesiu.

Paramos vaikams centro (www.pvc.lt) psichologai parengė tris atmintines (tekstinė ir vaizdinė informacija), skirtas specialistams, tėvams ir vaikams (prisegta):

Ką gali padaryti kiekvienas suaugęs kad apsaugotų vaikus nuo smurto

Netinkamas kito elgesys-ką svarbu žinoti kiekvienam vaikui ir paaugliui

Kaip apsaugpti vaikus nuo smurto-specialistams

Psichologinė pagalba nukentėjusiems nuo seksualinio, fizinio, emocinio smurto teikiama Paramos vaikams centre, įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Įstaigos, norinčios įgyvendinti sistemingą smurto prieš vaikus prevencijos programą bendruomenėje, kviečiamos prisijungti prie programos „Esame saugūs“. Daugiau informacijos: https://bit.ly/484dVMO

Jei kyla įtarimų dėl patirto smurto ar nerimaujate dėl vaiko savijautos, pasitarkite su psichologu „Tėvų linijoje“ – nemokamas numeris 8 800 900 12.

Skip to content